18.08.2019 | 23.02

PSŽ pao u Renu

Fudbali Pari Sen Žermena poraženi su na gostovanju Renu u drugom kolu francuske Lige 1. Rezultat na 'Roazon parku' bio je 2:1.

Edinson Kavani

Getty images/Michael Regan

Izgleda da je kompletna saga oko Nejmara, koji je propustio i ovu utakmicu, uticala na šampiona Francuske. Nije ekipa Tomasa Tuhela mogla da pruži svoj maksimum.

Iako su gosti iz Pariza imali više vremena loptu u svom posedu, zapravo su domaćini imali više šansi i šuteva ka golu rivala.

Trudili su se Sveci da od početka nametnu ritam. Gradili su detaljno napade, da bi Edinson Kavani prvi postigao gol u 36. minutu. Imao je Mbape gotovo odmah priliku da udvostruči vođstvo PSŽ, ali nije bio precizan.

Ubrzo je usledila kazna. M'Baje Niang je prihvatio loptu na rubu kaznenog udarca i odatle postigao izjednačujući gol u 44. minutu.

Vrlo brzo po početku drugog poluvremena domaći su poveli. Centrirao je Kamavinga, a loptu je glavom ka golu usperio Del Kastiljo.

Pokušavali su fudbaleri PSŽ do kraja da izbore makar bod, ali nisu uspeli. Ren je došao do druge pobede u prvenstvu.

Pobednika nije bilo u preostala dva meča dana. Sent Etjen i Bres su igrali 0:0, dok golova nije bile u duelu Remsa i Strazbura.