29.08.2019 | 00.12 > 00:17

Paje sa penala za prvu pobedu Marselja, Radonjiću klupa

U sredu su na programu bila dva meča trećeg kola francuske Lige 1, a pristustvovali smo prvom porazu Nice u novoj sezoni, baš kao i ubedljivom trijumfu Lila na domaćem terenu protiv Sent Etjena.

Dimitri Paje

Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Olimpik iz Marselja slavio je na gostovanju Nici na Alijanc Rivijeri sa 2:1, a u vođstvo je gost došao u 31. minutu preko Argentinca Darija Benedeta.

Domćin je uspeo da stigne do izjednačenja u 66. minutu iz penala preko Vilana Siprijana, da bi trijumf gostima doneo Dimitir Paje takođe iz jedanaesterca samo sedam minuta kasnije.

Nemanja Radonjić presedeo je čitav meč na klupi Marselja.

Bila je to prva pobeda za Marselj u novoj sezoni, a prvi poraz za Nicu. U narednom kolu Nica gostuje lideru na tabei Renu, dok će na Velodromu gostovati Sent Etjen.

Upravo je Sent Etjen poražen na gostovanju Lilu sa 3:0, a strelci za LOSC bili su Osimen dva puta i Bamba.

Lil sada ima šest bodova i u narednoj rundi gostovaće Remsu, dok je Sent Etjen u prva tri kola osvojio tri boda.

U ponedeljak je Monpelje slavio u Lionu i na taj način ostavio Ren usamljen na mestu lidera tabele.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuske Lige 1.