Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

13.09.2019 | 22.47

Lion ispustio pobedu u nadoknadi

U petom kolu francuske Lige 1 Amijen i Lion su remizitali 2:2, dok je Lil slavio protiv Anžera 2:1.

Moussa Dembele

Maja Hitij/Getty Images

Olimpik iz Liona je treći meč uzastopno ostao bez trijumfa. Lavovi su remizirali na gostovanu Amijenu iako su vodili 2:1. Musa Dembele je bio dvostruki strelac za Lion i to u devetom i 34. minutu. Inače Olimpik je ovu utakmicu počeo deficitom zato što je primio gol dva minuta pre prvog pogotka Dembelea. Strelac za Amijen je bio iskusni defanzivac Kristof Žale.

Pobedu Amijenu je u nadoknadi doneo Matiju Bodmer. Lion inače tokom drugog poluvremena nije napravio niti jednu ozbiljnu priliku i na kraju ga je stigla kazna kada je primio gol u nadoknadi.

Lil je protiv Amijena poveo u 39. minutu kada je strelac bio Viktor Osmihen. U 53. minutu je Luiz Arauho doneo vođstvo od 2:0 za ekipu Lila. Amijen je do kraja meča samo smanjio rezultat i to pogotkom Stefana Bahokena u 87. minutu.