Getty Images/Stuart Franklin

15.09.2019 | 22.56 > 22:58

Ludilo u Monaku pripalo Marseju: Od 0:2 do 4:3!

Fudbaleri Marseja pobedili su Monako na strani, u derbiju petog kola francuske Lige 1, rezultatom 4:3 iako su posle 26 minuta igre imali zaostatak od dva gola.

Dmitri Paje

Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Dmitri Paje

Visam Ben Jeder bio je dominantna figura prvog dela meča i golovima u 17. minutu iz penala i 26. doneo Kneževima 2:0.

Gosti su, ipak, u narednih 40 minuta igre uspeli da preokrenu i dođu do 4:2, a najveće zasluge za to idu argentinskom napadaču Dariju Benedetu, dvostrukom strelcu.

Pojačanje iz Boke Juniors je u 38. pogodio na dodavanje Valerije Žermena, a zatim se Žermen našao u ulozi strelca tri minuta kasnije.

Igrao se 61. minut, kad je Dimitri Paje u svom stilu, ulaskom sa leve strane u sredinu i sjajnim udarcem, doneo Marseju preokret, da bi u 66. Benedeto drugim pogotkom stavio tačku na trijumf.

Monako je do kraja uspeo samo da ublaži poraz golom Keite Baldea u 75.

Marseju, za koji je Nemanja Radonjić ušao tek u nadoknadi vremena, to je treća uzastopna pobeda i sa 10 bodova zauzima četvrto mesto na tabeli.

Kneževi i dalje ne znaju za slavlje, te su uz dva poena na poziciji 19.