20.09.2019 | 22.49 > 22:51

Iz 1 u 2: Strazbur preokrenuo protiv "Kanarinaca"

FC Nantes

U petak je otvoreno šesto kolo francuske Lige 1, a Strazbur je na domaćem terenu bio bolji od Nanta rezultatom 2:1 (0:1) posle preokreta.

Stefan Mitrović

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Gosti su došli u vođstvo preko Kalife Kulibalija u 28. minutu i delovalo je da će to biti novi poraz za domaći Strazbur. Ipak, u drugom poluvremenu domaća ekipa se vratila u igru u 66. minutu preko Dimitrija Lijenara, koji je izjednačio, a sva tri boda Strazburu doneo je napadač Ludovik Ažork u 89. minutu iz penala, kojem je prethodilo povlačenje u šesnaestercu.

Domaći tim je do pobede kao kapiten predvodio srpski reprezentativac Stefan Mitrović.

Bila je to prva pobeda u sezoni za Strazbur, koji sada ima šest bodova i nalazi se na 13. mestu, dok je Nant drugi put u sezoni poražen i ima ukupno 10 bodova.

U narednom kolu „Kanarinci“ dočekuju Ren, a Strazbur će dočekati Lil.

U prethodnom kolu je prvak Pariz Sen Žermen došao do trijumfa u sudijskoj nadoknadi vremena fantastičnim golom Brazilca Nejmara.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuske Lige 1.