Getty Images/Stuart Franklin

05.10.2019 | 21.54 > 21:56

Kneževi pali u Monpeljeu, Nant prvi pratilac PSŽ

Fudbaleri Monpeljea pobedili su Monako na svom terenu u devetom kolu Lige 1 rezultatom 3:1.

Leonardo Žardim

Getty Images Sport, Jan Kruger

Domaći su pitanje pobednika rešili posle nešto manje od sat vremena igre, kad su stekli tri gola prednosti.

Kneževe je "načeo" Mole u 31. minutu, da bi već u 39. Mendes povisio na 2:0. Posle pogotka Delora u 56. sve dileme su otklonjene, a gosti iz Monte Karla su do kraja uspeli samo da ublaže poraz preko Ben Jedera u 69. minutu.

Ekipa Leonarda Žardima ostala je i sa desetoricom igrača u 82. pošto je Golovin dobio drugi žuti.

Monpelje sad ima 14 bodova i zauzima šesto mesto. Monako je doživeo poraz posle dva trijumfa i on je 14. sa devet.

Nant se pobedom nad Nicom kod kuće (1:0) popeo na drugu poziciju tabele sa 19 bodova.

Jedini gol za Kanarince dao je Simon u 86. minutu, na dodavanje Bambe.

Nica je ostala na sedmoj poziciji sa 13 poena.

U ostalim mečevima, Bordo je kao gost savladao Tuluz 3:1, Dižon je bio bolji od Strazbura 1:0, dok je Brest srušio Mec kod kuće sa 2:0.