Getty Images/Catherine Ivill

07.10.2019 | 18.28

Tuhel: Nejmar se trudi, na njemu je da pokaže šta može

Trener Pari Sen Žermena Tomas Tuhel smatra da je Nejmar na dobrom putu da ponovo osvoji srca navijača pariskog kluba.

Neymar

Getty Images/ Clive Rose

Pari Sen Žermen se posle pobede nad Anžom u devetom kolu domaćeg šampionata ustoličio na čelu tabele. Ipak, trener Tomas Tuhel nije sasvim zadovoljan, te je Nejmaru, koji je golom u 90. minutu postavio konačan rezultat 4:0, poručio sledeće:

Mogao je da postigne više golova“, istakao je Nemac.

Brazilac prvi put posle čitave predstave u vezi sa eventualnim transferom u Barsu nije izviždan, već je dobio i aplauz.

Bolja je situacija. Na njemu je da nastavi da pokazuje da mu je stalo i da radi. Suvišno je govoriti. Pokazao je na meču dosta toga, imao je brojne driblinge. I dalje može da uradi izuzetne stvari. Na njemu je da ih pokaže“.

Od kada je postalo jasno da će Nejmar u Parizu provesti još jednu godinu, on je odigrao pet mečeva, u kojima je upisao četiri gola, uglavnom odlučujuća. Na taj način je ponovo osvojio srca navijača.

U subotu je odlučujuću ulogu ofanzivni vezista imao Pablo Sarabija, koji je sâm postigao gol u 13. minutu, dok je asistirao pogocima Maura Ikardija u 37. i Idrise Gejea u 59. minutu meča.