Getty Images/Stuart Franklin

18.10.2019 | 22.43

Četvorka Svetaca, uz majstoriju Di Marije

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nicu na gostovanju u 10. kolu Lige 1 rezultatom 4:1.

Michael Steele, Getty Images

Najzaslužniji za treću uzastopnu pobedu, a sedmu u osam mečeva, bio je dvostruki strelac Anhel di Marija, dok su preostala dva gola dali Kilijan Mbape i Mauro Ikardi.

Di Marija je u 15. minutu "načeo" goste sa Azurne obale, posle mata u tri poteza i odlične asistencije Ikardija, koji je pasom sa pola terena izbacio celokupnu odbranu Nice i spojio sunarodnika sa golom.

Samo šest minuta kasnije prednost je duplirana, a ovoga puta na delu je viđena prava majstorija argentinskog veziste. Menije je poslao loptu u šesnaesterac, a Argentinac lob udarcem sa desne strane, praktično iz mrtvog ugla, pogodio preko golmana Benitesa.

Nica je smanjila zaostatak u 67. minutu pogotkom Ganagoa, ali su dva crvena kartona Siprijena u 74. i Erela u potpunosti izbacila iz meča tim Patrika Vijere.

U situaciji 10 na 8, Sveci su postigli još dva gola - Mbape je na odbijenu pogodio u 88, a potom u 90+1. nesebično asistirao Ikardiju za konačan rezultat.

Ekipa Tomasa Tuhela je lider prvenstva sa 24 boda, dok je Nica deveta sa 13.