Catherine Ivill/Getty Images

09.11.2019 | 00.08 > 00:11

Liga 1: Žirondinci propustili priliku na "Rivijeri"

U prvom meču 13. kola francuske Lige 1 u petak je u Nici domaćin remizirao sa Bordoom 1:1 (1:0) i na taj način sprečio goste da izbiju na drugu poziciju na tabeli.

Bordo

Getty images/ Alex Livesey

Nica je od 27. minuta vodila na Alijanc rivijeri na Azurnoj obali, a strelac pogotka bio je Pjer Les Melu, kojem je asistirao Alžirac Jusef Atal.

U nastavku je ipak Bordo uspeo da dođe do izjednačenja i boda – u 49. minutu je iz penala iskusni Džimi Brijan bio precizan i postavio konačnih 1:1.

Srpski defanzivac Vukašin Jovanović odigrao je čitav meč u ekipi Žirondinaca i dobio žuti karton u 22. minutu.

Posle remija Bordo je treći na tabeli sa 19 bodova, a Nica je na desetom mestu sa 17. U narednom kolu Bordo će dočekati Monako, dok će crveno-crni gostovati Lionu.

U prvom meču 12. kola francuske Lige 1 aktuelni šampion i lider na tabeli Pari Sen Žermen poražen je u gostima od ekipe iz donjeg dela tabele Dižona 2:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuskog šampionata.