Getty Images/Stuart Franklin

09.11.2019 | 19.26 > 21:59

Ikardi je nezaustavljiv: Gol u 85. za trijumf Svetaca

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Brest na gostovanju u 13. kolu Lige 1 rezultatom 2:1, a trijumf Svecima doneo je Mauro Ikardi u 85. minutu.

Mauro Icardi

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Sjajni Argentinac, koji je u Parizu na pozajmici iz Intera, ušao je u igru pet minuta ranije umesto Edinsona Kavanija i vrlo brzo doneo tri boda šampionu Francuske.

Ikardiju je to deveti gol na poslednjih osam takmičarskih mečeva i, iz ove perspektive, deluje da je prelazak u PSŽ bio fantastičan potez za obe strane.

Ekipa Tomasa Tuhela prethodno je povela u 39. minutu, preko Anhela di Marije, da bi Brest u 72. poravnao golom Grandsira.

Sveci su lideri na tabeli sa 30 bodova, 10 više od drugoplasiranog Anžea. Brest je deveti sa 17 poena.

Monako je golom Aleksandra Golovina u 42. minutu pobedio Dižon kod kuće i sa 18 bodova popeo se na osmo mesto tabele.

Dižon je ostao u zoni ispadanja i sa 12 poena zauzima 19. poziciju.

Strazbur je bio ubedljiv protiv Nima pred svojim navijačima. Ažorke u 14. Motiba u 45+1. i 86. i Lienard u 70. pogađali su mrežu gostiju, za koje je Filipoto upisao jedini gol.

Nim je od 66. igrao sa desetoricom zbog isključenja Migela.

Rems i Anže su remizirali bez golova i Predrag Rajković je deveti put u 13 utakmica uspeo da sačuva mrežu.

Istim rezultatom završen je duel Lila i Meca.