Getty Images/Stuart Franklin

10.11.2019 | 23.48 > 23:50

Dva gola Pajea za prvu pobedu Marseja od 2014.

Fudbaleri Olimpika su u derbiju 13. kola prvenstva Francuske u Marseju pobedili Lion rezultatom 2:1 i trećim trijumfom u poslednje četiri utakmice drugi su na tabeli sa 8 bodova manje od PSŽ.

Dimitri Paje

Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Domaći su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti, a oba pogotka postigao je Dmitri Paje u 18. minutu iz penala i 39. preciznim udarcem sa 15-tak metara.

Dembele je u 59. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane domaćih i glavom je iz neposredne blizine smanjio na 2:1, a pet minuta kasnije Alvaro je kao poslednji igrač odbrane Marseja oborio protivničkog fudbalera i zaradio direktan crveni karton.

Ipak, ekipa Andrea Viljaša Boaša je uspela da sačzva gol prednosti i prekine niz od četiri poraza od velikog rivala, odnosno ostvari prvi trijumf još od 2014. godine.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić nije ulazio u igru.