David Ramos, Getty Images

01.12.2019 | 19.23 > 19:27

Derbi u Kneževini odložen, dva puta po 2:1

Derbi utakmica 15. kola prvenstva Francuske između Monaka i PSŽ koja je trebalo da bude odigrana u nedelju u 21 čas odložena je zbog lošeg vremena u Kneževini. Prema nekim najavama duel bi mogao da bude zakazan za 15. januar 2020.

U preostala dva meča odigrana u nedelju Nant je na svom terenu pobedio Tuluz rezultatom 2:1, a identičan ishod viđen je i u duelu između Rena i Sent Etjena.

Nant je prekinuo niz od pet utakmica bez pobede u šampionatu (četiri poraza i remi), a olakšavajuća okolnost po domaći tim bilo je isključenje Konea već u 23. minutu zbog dva žuta kartona.

Ture je u 43. minutu iz penala doneo prednost Nantu, a Blas je deset minuta kasnije duplirao prednost svog tima. Konačan rezultat postavio je Leja iz jedanaesterca u šestom minutu nadoknade.

Nant je na deobi četvrtog mesta sa 23 boda, dok je Tuluz poslednji sa 12 bodova, koliko ima i Nim.

Ren je protiv Sent Etjena ostvario treći trijumf u poslednje četiri utakmice i probio se na 11. mesto. Gosti su poveli u 19. minutu pogotkom Djonija u 19. minutu, a samo šest minuta kasnije Brazilac Rafinja je izjednačio.

Da Silva je u nadoknadi vremena obezbedio tri boda Renu.