Catherine Ivill/Getty Images

03.12.2019 | 23.04 > 23:07

Liga 1: Radonjić rezervista, Bordo bez milosti

U utorak su na programu bila četiri meča vanrednog 16. kola francusle Lige 1, a do ubedljivih pobeda dolazili su favoriti – Marsej je u gostima lako pobedio Anže, dok su Bordo i Brest „demolirali“ svoje protivnike. U derbiju dana Lil je minimalnim rezultatom pobedio Lion u gostima.

Nemanja Radonjić

print screen

Jedini pogodak na meču postigao je Ikone u 68. minutu. Lil je tom pobedom izbio na četvrto mesto, a u narednom kolu će dočekati Best.

Marsej je u gostima sa 2:0 pobedio Anže, a strelci za tim sa „Velodroma“ bili su Sanson u 17. minutu na asistsenciju Dmitrija Pajea, koji je i sam bio strelac u 41. minutu, kada je iskoristio penal. Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić u igru je ušao u 79. minutu.

Marsej je sada drugi sa dva boda manje od lidera na tabeli Pariz Sen Žermena. Bila je ovo peta pobeda zaredom u prvenstvu za svetloplave, koji u narednom kolu dočekuju Bordo u derbiju runde.

Bordo je sa čak 6:0 na svom „Matmut Atlantiku“ pobedio Nim, a blistao je Džoš Madža, koji je do 53. minuta ostvario het-trik – golove je postizao u 24, 37. i 53. minutu. Mladi Nigerijac sada ima pet golova u sezoni. Strelci su za „Žirondince“ do kraja meča još bili De Previl i Otavio dvaput.

Čitav meč u pobedničkom timu odigrao je Vukašin Jovanović, dobio je žuti karton, ali je i asistirao kod jednog pogodka Madže. Bordo je treći sa 26 poena, pet manje od Marseja, dok je Nim na deobi poslednjeg mesta sa 12.

I Brest je bio nemilosrdan na svom terenu, a stradao je Strazbur – bilo je 5:0. Gol je prvo postigao Mendi u 21. minutu, Batokio je potom postigao het-trik (45+1, 53. i 75. minut), dok je konačani rezultat postavio Engoma iz penala u 90+3. minutu.

Stefan Mitrović je kao kapiten predvodio odbranu Strazbura, ali nije imao mnogo uspeha – Strazbur ima 18 bodova i tri boda je udaljen od zone ispadanja, dok je Brest sada na koti 21.

U nedelju je derbi utakmica 15. kola prvenstva Francuske između Monaka i PSŽ, koja je trebalo da bude odigrana u nedelju u 21 čas odložena je zbog lošeg vremena u Kneževini. Prema nekim najavama duel bi mogao da bude zakazan za 15. januar 2020.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuske Lige 1.