13.12.2019 | 22.38 > 22:45

Lil u finišu došao do tri boda protiv Monpeljea

U prvom susretu francuske Lige 1 Lil je u ultra zanimljivom meču savladao Monpelje 2:1.

Lil

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Lil

Nastavlja Lil da pomera granice. Ono što je u današnjem fudbalu nezamislivo, to radi ovaj tim. Proizvodi sjajne igrače, ostaje redovno bez njih, ali opet se drži u vrhu uz minimalna ulaganja. Možda je dobitni recept pobednički mentalitet, koji su demonstrirali protiv Monpeljea, jedne od najnezgodnijih ekipa u Ligi 1. Domaći su uspeli do poluvremena da stignu do vođstva pošto je penal realizovao Ikone. Zebnju među domaćim navijačima doneo je Delor u 74. minutu izjednačujućim golom.

A onda je usledio izuzetno uzbudljiv finiš. Strelac prvog gola Ikone, odlično je asistirao Sančesu, koji pogađa za 2:1 u 84. minutu. U 90. minutu Osimije ima šansu sve da reši, pošto preuzima odgovornost da izvede penal, ali ga ne koristi i ostaje 2:1. Srećom po domaće, Monpelje nije uspeo da se vrati rezultatski i tri boda su ostala na Pijeru Moroju.

Lil je treći sa 31 bodom, tri manje od Olimpika i osam od PSŽ. Monpelje je 10. sa 24 boda.