Liga kup: Četvorke PSŽ i Liona, Mitrović slavio u Nantu

Francuska 19. dec 20190:23 > 0:28
Michael Steele/Getty Images

Kompletirani su mečevi osmine finala Liga kupa Francuske. Remsu i Lilu u četvrtfinalu su se pridružili Pari Sen Žermen, Lion, Strazbur, Amijen, Brest i Sent Etjen.

Dominantna sila u francuskom fudbalu Pari Sen Žermen na gostovanju Le Manu odmorio je nekoliko standardnih prvotimaca, ali izveo je soildan sastav sa Embapeom, Di Marijom, Veratijem, Markinjosom. Na kraju „dvojka“ se nije dovodila u pitanje. Za svega 20 minuta, od 21. do 41. PSŽ je golovima Sarabije, Šupo Motana i Embapea rešio pitanje pobednika. Di Marija je u 47. minutu dao gol za 0:4, a počasni pogodak deo je Mazale.

Istim rezultatom Lion je pobedio Tuluz. Bertrand Traore je seriju golova otvorio u drugom minutu. Žan Lukas je u 17. povisio na 2:0. Kone je u 47. minutu smanjio na 2:1, ali su Traore drugim golom u 57. i Terije u drugom minutu nadoknade doneli ubedljiv trijumf učesniku Lige šampiona.

Možda i najveće iznenađenje dogodilo se u Nantu, gde je Strazbur koji je sa kapitenskom trakom predvodio Stefan Mitrović, slavio golom Da Koste u 78. minutu. Amijen je kod kuće izbacio Ren 3:2, a Brest Bordo 2:0, dok je Sent Etjen kao gost bio uspešan protiv Nima 2:1.