Fudbaleri Liona prvi su finalisti Liga Kupa Francuske za 2020. godinu.

Lion

Print screen/SK

Lion

Oni su na svom stadionu savladali Lil nakon boljeg izvođenja penala.

Gosti su poveli pogotkom Portugalca Renata Sančesa u 13. minutu, ali je Lion izjednačio sam četiri minuta kasnije.

Precizan sa 11 metara bio je Musa Dembele.

Prednost doneo je Husem Auar pet minuta pra kraja utakmice, ali je Loik Remi izjednačio u poslednjem minutu sa bele tačke.

Na kraju su penali odlučili  pobednika, Lion je slavio sa 4:3 i obezbedio plasman u finale.

Lion će se u borbi za trofej sastati sa boljim iz duela Rems - PSŽ, koji se igra u sredu.