Fudbaleri Liona prvi su finalisti Liga Kupa Francuske za 2020. godinu.

Lion

Print screen/SK

Lion

Oni su na svom stadionu savladali Lil nakon boljeg izvođenja penala.

Gosti su poveli pogotkom Portugalca Renata Sančesa u 13. minutu, ali je Lion izjednačio sam četiri minuta kasnije.

Precizan sa 11 metara bio je Musa Dembele.

Prednost doneo je Husem Auar pet minuta pra kraja utakmice, ali je Loik Remi izjednačio u poslednjem minutu sa bele tačke.

Na kraju su penali odlučili  pobednika, Lion je slavio sa 4:3 i obezbedio plasman u finale.

Lion će se u borbi za trofej sastati sa boljim iz duela Rems - PSŽ, koji se igra u sredu.

14: Prekinut niz bez poraza Olimpik Marseja

Fudbaleri Nanta pobedili su Olimpik u Marseju sa 3:1 i tako su u 26. rundi prekinuli niz tima Andresa Vilas-Boaša od 14 mečeva bez poraza u Ligi 1.

"Čerki će biti bolji od Mbapea"

Predsednik Liona Žan-Mišel Olas uveren je da vezni igrač tog kluba Rajan Čerki biti bolji fudbaler od napadača PSŽ Kilijana Mbapea.

Pobeda Liona, Brest od dva gola minusa do boda

Odigrana su dva meča 26. kola francuske Lige 1. Lion je ostvario pobedu u gostima protiv Meca 2:0, dok su Nica i Brest podelili bodove 2:2.

Preokret Marseja, Mitroviću bod u Lionu

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Lil u gostima u derbiju 25. kola prvenstva Francuske i zahvaljujući remiju PSŽ zaostatak za liderom su smanjili na 10 bodova.