22.01.2020 | 23.03 > 23:05

'Sveci' protutnjali kroz Rems za polufinale Kupa

Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u polufinale Kupa Francuske pobedom nad Remsom na gostovanju rezultatom 3:0.

Marquinhos

David Ramos/Getty Images

‚Sveci‘ su trijumf praktično obezbedili posle pola sata igre, pošto su tad već vodili 2:0.

Parižane je u vođstvo doveo Markinjos posle asistencije Nejmara u devetom minutu, a autogol Gislana Konana im je doneo prednost 2:0. Konačan rezultat postavio je Nijazu Kuasi u 77. minutu.

U borbi za trofej, Pari Sen Žermen će se sastati sa Olimpikom iz Liona, koji je posle boljeg izvođenja penala eliminisao Lil. ‚Sveci‘ će se boriti za 13. trofej u tom takmičenju, a Lion za šesti, prvi još od 2012. godine.