24.01.2020 | 23.35 > 23:38

Ren ispustio bodove u Nici, Olimpik odmiče

U jedinom meču koji se u petak igrao u okviru 21. kola francuske Lige 1 fudbaleri Nice remizirali su na domaćem stadionu protiv Rena 1:1.

Ren

Paolo Bruno/Getty Images

Ren

Domaćin je poveo u 47. minutu preko Kaspera Dolberga na asistenciju Le Melua. Bio je to šesti gol u sezoni za Danca.

Ipak, Ren je do kraja uspeo da stigne do boda – Flavijan Tet je u 81. minutu pogodio i doneo bod Renu, koji posle remija ostaje treći na tabeli, ali je razlika u odnosu na Marselj koji je drugi sve veća – tim sa Veodroma ima četiri boda više i meč manje u odnosu na Ren.

Nica je, sa druge strane, na sredini tabele na 10. mestu, a tim sa Azurne obale nije poražen u prethodnih pet ligaških mečeva – poslednji put poraženi su četvrtog decembra od Sent Etjena.

U narednom kolu Ren dočekuje Nant, a Nica Lion.

U sredu su se fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali u polufinale Kupa Francuske ubedljivom pobedom nad Remsom.