Getty Images/Stuart Franklin

27.01.2020 | 03.12 > 03:16

Dva gola Nejmara i posveta Kobiju: Sveci sigurni

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Lil na gostovanju sa 2:0 u 21. kolu Lige 1, a oba pogotka postigao je Nejmar.

Neymar

Angel Martinez/Getty Images

Brazilac je u 28. minutu zakucao loptu pod prečku sa ivice šesnaesterca, na dodavanje Marka Veratija, da bi trijumf potvrdio u 52. iz jedanaesterca.

Taj gol, Nejmar je posvetio preminulom Kobiju Brajantu pokazujući broj 24, koji je Kobi nosio u tokom dela karijere.

Svecima je to bio drugi uzastopni trijumf i sa 52 boda, 10 više od drugoplasiranog Marseja, suvereno drže lidersko mesto.

Posle trećeg poraza u nizu, Doge su na sedmoj poziciji sa 31.

Lion je bio ubedljiv kod kuće protiv Tuluza - 3:0. Korne u 29, Dembele u 71. i Ekambi u 77. pogađali su za Lavove za drugu pobedu zaredom.

Ekipa Rudija Garsije igra sve bolje kako sezona odmiče i trenutno je peta na tabeli sa 32 boda. Tuluz je zakucan za dno sa 12.

Bordo je kao gost savladao Nant sa 1:0, golom Džimija Brijana u 86. minutu. Kanarinci su od 54. igrali sa desetoricom zbog isključenja Žirota.