Sveci već stigli do 100 golova u sezoni

Francuska 4. feb 202022:46 > 23:18
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su kao gosti Nant rezultatom 2:1 u 23. kolu Lige 1 asistencijama Di Marije i golovima Ikardija i Kerera.

Parižani su u Nant stigli bez prve zvezde Brazilca Nejmara, koji je doživeo povredu na rođendanskoj žurci, ali to nije sprečilo Svece da zabeleže novu, devetu pobedu u poslednjih 10 mečeva u šampionatu.

Povezano

Vodeći gol u 29. minutu prvo je pripisan Anhelu Di Mariji, a posle odgledanog snimka zvanično je strelac bio Mauro Ikardi. Svemu je prehodio sjajan prodor Kilijana Mbapea po levoj strani, uposlio je Argentinca, čiji je šut završio u uglu Nantovog gola, ali je na tom putu lopta zakačila Ikardija.

Di Mariji je pripisana asistencija, kojoj je on u drugom poluvremenu dodao još jednu. Izveo je korner u 57. minutu, a mladi nemački defanzivac Tilo Kerer odlično skočio i drugi put naterao Slovenca Denisa Petrića da izvadi loptu iz mreže. Bio je to jubilarni 100. gol fudbalera Pari Sen Žermena ove sezone.

Domaći Kanarinci se nisu predavali i deset minuta kasnije Moses Simon je smanjio vođstvo gostiju. Međutim, to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

PSŽ nastavlja da sigurnim koracima grabi ka sedmoj tituli šampiona Francuske u poslednjih osam godina. Ima 15 bodova više od najbližeg pratioca, ekipe Olimpika iz Marseja, koja istina ima utakmicu manje odigranu.

Nant ostaje na 10. mestu, ali ima isto bodova koliko i Lion, Reims, Nica i Monako na poziciji od šestog do devetog mesta.