13.02.2020 | 00.21 > 00:24

Kup Francuske: PSŽ silan, Lion bolji Olimpik

U Kupu Francuske u sredu su na programu bila dva meča četvrtfinala, a plasman među najbolja četiri tima u takmičenju obezbedili su Pariz Sen Žermen, i to veoma ubedljivo, i Lion minimalnom pobedom u derbiju runde.

Kylian Mbappe

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Pariz Sen Žermen je deklasirao Dižon i sa rezultatom 6:1 prošao u narednu rundu.

Sve je počelo u prvom mintuu kada je Lotoa postigao autogol, ali se domaćin vratio veoma brzo – već u 13. minutu bilo je 1:1 na stadionu Gaston Žerar kada je Šue postigao pogodak za 1:1. Kada je u 44. minutu Embape doneo prednost gostima, delovalo je da utakmice izmiče iz ruku Dižonu.

U nastavku je odbrana Dižona doživela pravu katastrofu, a golove za tim iz prestonice postizali su Silva, dvaput Sarabija i Kulibali (autogol).

U drugom meču dana Lion je u dramatičnom finišu stigao do prolaza dalje protiv Marselja pobedom 1:0 i golom Uara u 81. minutu, a prethodno je Musa Dembele promašio penal.

U redovima poražene ekipe nije bilo srpskog reprezentativca Nemanje Radonjića.

Parovi polufinala tek treba da se odrede, a među najbolja četiri tima plasirala se još ekipa Rena, dok će poslednji tim među najbolja četiri dati duel Epinala i Sent Etjena.