Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

13.02.2020 | 22.56 > 22:57

Kup kao uteha: Sent Etjen u polufinalu

AS Saint Etienne

Fudbaleri Sent Etjena plasirali su se u polufinale Kupa Francuske pobedom nad niželigašem Epinalom u gostima 2:1.

Claude Puel

Clive Rose/Getty Images

Zeleno-beli su u velikoj rezultatskoj krizi u nacionalnom šampionatu. Doživeli su čak sedam poraza u poslednjih osam utakmica u Ligi 1 posle kojih su pali na 15. poziciju na tabeli sa samo četiri boda više od Nima na 18. poziciji, koja vodi u plej-of za opstanak u elitnom rangu. Upravo je Nim jedini klub koga su pobedili u pomenutom periodu.

Zato im je ovaj trijumf i plasman među četiri najbolja tima u Kupu Francuske došao kao melem na ranu i šansa da ekipa trenera Kloda Puela izađe iz krize.

Vodeći gol u 37. minutu postigao je prvi strelac tima Denis Bouanga, 25-godišnji napadač iz Gabona. Tim rezultatom završeno je prvih 45 minuta, da bi u nastavku meča mladi Mahdi Kamara na asistenciju veterana Debušija povećao prednost Sent Etjena na 2:0, da bi ubrzo gol za domaći Epinal postigao Žan-Filipa Kraso iz penala.

Pre Sent Etjena plasman u polufinale Kupa Francuske obezbedili su Ren, Pari Sen Žermen i Lion. Trofej brani Ren.