Getty images/Steve Welsh

14.02.2020 | 22.36 > 22:43

Evropa se vidi: Monako savladao Monpelje

U uvodnom meču 25. kola francuske Lige 1 Monako je kod kuće minimalnim rezultatom savladao Monpelje i na taj način potpuno se uključio u borbu za izlazak u Evropu.

Monaco

Julian Finney/Getty Images

Problemi su prošlost, sada su Kneževi na pobedničkom koloseku. Doduše, tvrd je orah Monpelje, ali domaćin je uspeo da probije bedem u 52. minutu, posle dobre akcije i pasa Golovina strelac je bio Islam Slimani. Do kraja Monako, za koji je 75 minuta igrao Stevan Jovetić, uspeo je da zadrži vođstvo i osvoji nova tri boda.

Kneževi su peti sa 38 bodova, samo dva manje od četvrtog Lila, ali i tri od trećeplasiranog Rena, koji drži mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Prestigao je Monpelje, koji je sada šesti sa 37 bodova.