Getty Images/Stuart Franklin

15.02.2020 | 19.23 > 21:55

3:0, 3:4, pa 4:4 u 90+2: Sjajan meč Amijena i PSŽ!

Fudbaleri Amijena osvojili su bod na svom terenu u uzbudljivoj utakmici sa Pari Sen Žermenom, u okviru 25. kola Lige 1, golom Sehrua Žirasija u 90+2. minutu - 4:4.

Paris Saint-Germain F.C.

Getty Images/Catherine Ivill

Meč na stadionu Likorn bio je pun preokreta, domaći su u 40. minutu vodili sa 3:0, potom su Parižani do 74. uspeli da preokrenu, ali je na kraju došlo do podele bodova.

Amijen je igrao kao u transu u prvom delu i bio je na putu da nanese ubedljiv poraz najdominantnijem timu Francuske.

Žirasi je doveo domaće u vođstvo u petom minutu, a zatim su mrežu Kejlora Navasa pogađali Gael Kakuta u 29. i Fuseni Diabate u 40.

Vrlo lako je Amijen mogao da vodi tada i sa 4:0, ali je prethodno u 25. minutu udara Žirasija sjajno zaustavio Navas.

Sveci su smanjili zaostatak pred odlazak na veliki odmor, pošto je u 45. strelac bio Ander Erera.

Španac je, ispostaviće se, time najavio veliki preokret koji je usledio od 60. do 74. minuta.

U tom intervalu je ekipa Tomasa Tuhela "ubacila u mašinu" protivnika i golovima Nianzua Kuasija u 60. i 65. i Maura Ikardija u 74. došao do vođstva 4:3.

Delovalo je tada da će gosti odneti sva tri boda na Park Prinčeva, međutim, u 90+2. minutu stigao je hladan tuš.

Ponovo je Žirasi bio u šansi, koju je ovoga puta iskoristio i postavio konačan rezultat.

PSŽ ostaje lider prvenstva sa 62 boda, dok je Amijen 19. sa 21.

U ostalim mečevima, Bordo - Dižon 2:2, Nant - Mec 0:0, Nim - Anže 1:0, Tuluz - Nica 0:2