22.02.2020 | 00.34 > 00:42

Pobeda Liona, Brest od dva gola minusa do boda

Odigrana su dva meča 26. kola francuske Lige 1. Lion je ostvario pobedu u gostima protiv Meca 2:0, dok su Nica i Brest podelili bodove 2:2.

Olympique Lyonnais fans

Jamie McDonald/Getty Images

Lion nastavlja da se grčevito bori kako bi izašao u Evropu, i to po mogućstvu ponovo u Ligi šampiona. Uspeli su u gostima da savladaju Mec 2:0, ali ko zna kakav bi scenario bio da u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena nisu dobili penal, koji je realizovao Dembele za 1:0. Drugi gol takođe su postigli u nadoknadi, ali drugog dela preko Ouara u 93. minutu. Pre toga, u 82. minutu Dijalo je dobio crveni karton pa je Mec imao igrača manje. Lion je šesti sa 37 bodova, koliko ima još tri ekipe i ima samo četiri boda manje u odnosu na trećeplasirani Ren, koji držo poziciju za kvalifikacije za elitno takmičenje. Mec je 15. sa 28 bodova, dva više od Dižona koji je prvi ispod crte.

Jedna od ekipa koje dele šesto mesto sa Lionom je i Nica, koja je imala veliku šansu da se osami, ne samo na šestom već i petom mestu. Imala je Nica 2:0 protiv Bresta posle 33 minuta golovima Une i Dolberga. Ali su Grandsir u 45. i Dante autogolom u 53. minutu doneli bod Brestu.