22.02.2020 | 20.49 > 22:02

14: Prekinut niz bez poraza Olimpik Marseja

Fudbaleri Nanta pobedili su Olimpik u Marseju sa 3:1 i tako su u 26. rundi prekinuli niz tima Andresa Vilas-Boaša od 14 mečeva bez poraza u Ligi 1.

Getty Images/Alex Grimm

To je bilo potpuno neočekivano, pogotovo uzevši u obzir da Kanarinci nisu slavili na prethodnih pet ligaških mečeva.

Antoni Limbombe u 35. minutu glavom je sproveo loptu u mrežu posle ubacivanja Bambe, bio je to prvi šut u okvir gola na celoj utakmici, a činilo se da se redovno stanje vraća kada je Sanson lepim udarcem izjednačio pet minuta kasnije.

Ipak, u 52. minutu gosti su ponovo poveli golom Bambe, koji je izvanredno šutirao i sa mnogo osećaja sa ivice kaznenog prostora poslao loptu od leve stative u gol.

Uprkos povratku Pajeta posle povrede, ovoga puta nije bilo odgovora domaćih, a u 92. minutu komičnim autogolom Alvara postavljen je konačni rezultat.

Olimpik Marsej i dalje je bezbedan na drugoj poziciji sa 52 boda, što je devet više od Lila, koji je pobedio Tuluz sa 3:0. Heroj meča bio je dvostruki strelac Loik Remi, a u drugom poluvremenu trijumf je potvrdio Sančes. Tulužani su zakucani za dno sa 13 bodova i skoro sigurno će ispasti iz lige.

Anže je pobedom Bahokena savladao Monpelje 1:0 i sada je 14. na tabeli sa 33 boda, dok je Monpelje na osmom mestu sa četiri više. Dižon i Monako remizirali su 1:1 – poveli su pogotkom Baldea u 56. minutu, a bod Kneževima doneo je Maripan u 79. Dižon je mesto iznad zone ispadanja sa 27 bodova, koliko ima i Nim, a Monako je peti sa 39 bodova.

A šesti je Strazbur sa bodom manje nakon kiksa u duelu sa Amijenom kod kuće – 0:0. Stefan Mitrović odigrao je celu utakmcu za domaći tim.