Het-trik Benedeta, Marsej gazi ka Ligi šampiona

Francuska 28. feb 202022:38 > 22:41
Marcelo Endelli/Getty Images

Fudbaleri Marseja pobedili su Nim na gostovanju u 27. kolu Lige 1 posle preokreta sa 3:2, uz het-trik Darija Benedeta.

Argentinski napadač briljirao je na Kostijere stadionu i novom sjajnom partijom na strani doneo tri boda ekipi Andrea Viljaš-Boaša.

Ukupno ima 11 golova u sezoni, a od toga je čak 8 dao na gostujućim terenima.

Domaći su poveli golom Ferhata u petom minutu, da bi u nastavku na scenu stupio Benedeto kreiravši preokret.

Najpre je u 10. minutu iskoristio povratnu Bune Sara, a zatim u 36. pobegao odbrani Nima i lobom poslao loptu u mrežu.

Gol u 69. minutu bio je posledica odbitka u šesnaestercu, posle kojeg je Benedeto volejom zakucao loptu iza leđa Bernardonija.

Sve dileme tad su bile rešene, pošto je Nim do kraja samo ublažio poraz preko Duea u 90+2. minutu.

Nemanja Radonjić nije igrao za pobednika zbog povrede.

Klub sa Velodroma drugi je na tabeli sa 55 bodova, 10 manje od lidera Pari Sen Žermena, a 11 više od trećeplasiranog Rena, i na dobrom je putu da se vrati u Ligu šampiona.