REUTERS/Stephane Mahe

01.08.2020 | 00.03

PSŽ na penale uzeo poslednji Liga kup Francuske

Ekipa Pari Sen Žermena je savladala Olimpik iz Liona na penale. Posle 120 minuta igre nije bilo golova da bi na penale "sveci" slavili 6:5.

Paris Saint Germain

Reuters/Christian Hartmann

Ovo takmičenje se u Francuskoj više neće igrati, a priliku da poslednji podignu trofej imali su igrači Pari sen Žermena. Ipak ekipa Olimpika iz Liona nije bila lak protivnik, a posebno je pred golom te ekipe briljirao Antoni Lopes.

Prvu priliku je već u osmom minutu imao Nejmar, ali je šutirao pored gola, da bi Lopes uspeo prvi put za se iskaže u 43. minutu kada je odbranio šut Idrise Geja.

Memfis Depaj je imao odličnu šansu za Lion na početku drugog poluvremena, Maksvel Korne je u 82. takođe zapretio iz slobodnog udarca, a nekoliko minuta kasnije je i Nejmar mogao da donese pobedu PSŽ. Ipak opet se istakao golman Lopes.

U produžetku nije bilo većih prilika, a jedino je vredan pomena faul Rafaela nad Anhelom Di Marijom u 119. minutu. Rafael je dobio crveni karton koji je delovalo da je dosuđen prestrogo. Nejmar je iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

U izvođenju penala pogađali su Andersen, Toko Ekambi, Kakere, Tijago Mendeš i Usem Auar za Lion kao i Di Marija, Verati, Paredes, Erera i Nejmar za PSŽ. U šestoj seriji je Kejlor Navas odbranio penal Bernardu Traoreu, da bi Pablo Sarabija doneo trofej Parižanima.

PSŽ je tako uzeo sve trofeje u Francuskoj.