Dva penala, het-trik Depaja – Lion ubedljiv

Francuska 28. avg 202023:03 > 23:05
Clive Rose/Getty Images

Fudbaleri Olimpika iz Liona ubedljivom pobedom protiv Dižona startovali su u francuskoj Ligi 1.

Polufinalisti Lige šampiona su na praznom stadionu, pred ograničenim brojem navijača, u utakmici drugog kola slavili sa 4:1, a meč je obeležio trostruki strelac Memfis Depaj.

Gosti su poveli u 14. minutu golom Oreliana Šidlera i Dižon je sve do finiša poluvremena odlolevao kvalitetnijem rivalu.

Ipak, Lion je do odlaska na odmor postigao tri pogotka i rešio sve dileme. Holanđanin Depaj je u 39. minutu izjednačio iz jedanaesterca, Vesli Lutoa je u 45. autogolom doneo prednost domaćoj ekipi, a Depaj je u sledećem napadu i treći put matirao Alfreda Gomisa.

Do kraja utakmice Depaj se još jednom upisao u strelce pošto je u 66. minutu realizovao i drugi penal za domaću ekipu.

Lion u sledećem kolu gostuje Bordou, dok Dižon posle dva poraza dočekuje Brest.