Autogol bivšeg Zvezdaša i Kamavinga, Dolberg heroj

Francuska 29. avg 202019:15 > 23:00
Lintao Zhang, Getty Images Sport

Fudbaleri Rena savladali su Monpelje sa 2:1 u meču francuske Lige 1 i sada imaju četiri boda iz dva meča, dok je Monpelje porazom započeo sezonu.

Domaći su poveli u 23. minutu autogolom Damijena le Taleka – Rafinja je prošao po desnoj strani i pokušao da ubaci loptu po zemlji, a bivši štoper Crvene zvezde nije imao sreće i lopta se odbila od njega u sopstvenu mrežu.

Od lošeg ka gorem išlo je za goste, pošto je u 43. minutu Floran Molet isključen zbog oštrog starta, u skladu sa svojom lošom reputacijom.

U 58. minutu ipak Monpelje umalo nije izjednačio, lopta je završila na stativi posle udarca Sokea, a tri minuta kasnije Rafinja je zatresao prečku za Ren.

U 73. minutu zbog opasnog starta Terijea i Ren je ostao sa desetoricom na terenu, ali samo četiri minuta kasnije Eduardo Kamavinga pokazuje zašto ga žele veliki klubovi – solo prodor i šut po zemlji iskosa sa leve strane, precizno u malu mrežu.

Do kraja je u 91. minutu Laborde dao počasni pogodak za goste.

U drugom meču dana Nica je pobedila Strazbur u gostima 2:0, a heroj meča bio je Kasper Dolberg. Danac je postigao prvi gol iz penala u 37. minutu, a zatim i drugi u 59. minutu. To su jedini udarci u okvir gola Nice, koja ima maksimalni učinak u prve dve runde, dok je Strazbur na nula bodova. Stefan Mitrović presedeo je meč na klupi Strazbura.