Dave Thompson/Getty Images

13.09.2020 | 22.55 > 23:08

Marsej minimalcem "naljutio" PSŽ, pet crvenih kartona

Fudbaleri Marseja slavili su na gostovanju Pari Sen Žermenu u meču trećeg kola francuske Lige 1 rezultatom 1:0.

Florijan Tovan

Gettty Images/ Giuseppe Bellini

Jedini gol na Parku prinčeva postigao je Florijan Toven.

Dvadesetsedmogodišnji napadač Marseja je mrežu PSŽ pogodio u 31. minutu utakmice, što je bilo dovoljno za tri boda.

Završnicu meča u Parizu obeležilo je mnogo nervoze na obe strane.

U sedmom minutu sudijske nadoknade direktne crvene kartone su zbog nesportskog ponašanja dobili Kurzava i Amavi. Zatim su po drugi žuti dobili Paredes i Benedeto, a na kraju je i Nejmar "pocrveneo" zbog svađe sa sudijom.

Među Parižanima nije bilo Kilijana Mbapea koji je zaražen virusom korona.

Sa druge strane, srpski fudbaler Nemanja Radonjić ušao je u igru u 77. minutu, dok je hrvatski igrač Ćaleta-Car odigrao ceo meč za Marsej.

PSŽ još uvek ne zna za trijumf u domaćem prvenstvu ove sezone, dok Marsej iz dva meča ima dve pobede.