15.09.2020 | 22.52 > 23:07

Monpelje na krilima Savanijea srušio Lion

Olympique Lyon

Teži Savanije je sa dva gola vodio Monpelje do trijumfa protiv Liona od 2:0 u meču trećeg kola francuske Lige 1. Zapažen učinak imao je i Mihajlo Ristić, nekadašnji igrač Crvene zvezde, kolji je asistirao iskusnom napadaču za drugi gol.

Teji Savanier

REUTERS/ Jean-Paul Pelissier

Domaći su do vođstva stigli u 39 minutu. U šesnaestercu Liona sa leđa je oboren Savanije. Sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo igrač nad kojim je napravljen prekršaj i popularnom “panenkom” savladao golmana Lopeza.

Možda i odlučujući trenutak meča dogodio se u 44. minutu. Auar, kapiten Liona, divljački je startovao na defanzivca domaćih Sukea i dobio direktan crveni karton. Brojčanu nadmoć na terenu, Monpelje je iskoristio u 59. minutu kada je Savanije odlično reagovao na centaršut Ristića sa leve strane.

Tračak nade za polufinalistu Lige šampiona pojavio se u 82. minutu. Brazilac Hilton neoprezno je startovao na 17- godišnjeg rezervistu Čerkija u kaznenom prostoru. I on je isključen, a siguran sa bele tačke bio je Memfis Defaj. Pokušavao je Lion do kraja meča da izbori makar bod, ali se rezultat na semaforu nije menjao.

Sa šest bodova iz tri meča Monpelje se popeo na peto mesto na tabeli, dok je Lion sa četiri boda na koti 11. Vodeći su trenutno Ren, Monako i Lil sa sedam bodova.