18.09.2020 | 23.28 > 23:35

Novi kiks: Nula u Lionu po meri Nima

Olympique Lyon

Fudbaleri Liona i Nima odigrali su nerešeno bez golova u prvoj utakmici četvrtog kola Lige 1 Francuske.

David Ramos / Staff/Getty images

Fudbaleri trenera Rudija Garsije posle ubedljivog starta i pobede nad Dižonom od 4:1 u prvom kolu, zaređali su sa neubedljivim igrama i rezultatima.

Ovo je drugi put u prva četiri kola da je prošlosezonski finalista Lige šampiona odigrao utakmicu bez golova, što je uz poraz od Monpeljea 1:2 prethodnog vikenda, još jedna razočaravajuća igra za navijače Lavova.

Lion je bio apsolutni favorit protiv ekipe Nima, ali osim dominatnog poseda lopte, za 90 minuta nije uspeo da pronađe put do njihove mreže. Istina, uspelo je to Musi Dembeleu počekom  drugog poluvremena, ali je sudija ponišio pogodak pošto je lopta prethodno izašla iz igre.

Olimpik Lion sa utakmicom više zauzima tek deseto mesto na tabeli Lige 1 sa pet bodova, dok je Nim još slabiji dvaneseti sa bodom manje. Prvi je sent Etjen sa maksimalnih devet bodova iz tri osdigrane utakmice.