Getty Images/Stuart Franklin

19.09.2020 | 23.14 > 23:16

Kovačevi Kneževi pali u nadoknadi, Ren na vrhu

Fudbaleri Rena pobedili su Monako kod kuće u četvrtom kolu Lige 1 posle preokreta sa 2:1. Odlučujući pogodak postigao je Adrijen Trufe u 90+1. minutu.

Niko Kovač

Getty Images/Matthias Hangst

Kneževi su od 28. minuta vodili golom Visama ben Jedera i do finiša utakmice čuvali prednost.

Kako se meč bližio kraju, tako je delovalo da će tim Nika Kovača upisati tri boda na teškom gostovanju. Ipak, domaći su u poslednjih 10 minuta kreirali preokret.

Najpre je Stiven N'Zonzi u 81. poravnao rezultat, da bi Trufe pomenutim pogotkom u nadoknadi vremena doneo trijumf timu iz Bretanje.

Ren je sa 10 bodova lider prvenstva. Monako je peti sa sedam.

Lens je sa 2:1 savladao Bordo kod kuće. Žanapo u 47. i Kakuta u 59. iz penala pogađali su za domaće, dok je jedini gol za goste dao Kalu u 90+5.

Bordo je od 58. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Bajs dobio drugi žuti karton zbog prekršaja kojim je skrivio jedanaesterac.

Lens je treći na tabeli sa devet bodova. Bordo je 11. sa pet.