U nedeljnim mečevima četvrtog kola Lige 1 pobede su ostvarili Brest, Mec, Monpelje i Strazbur, Marsej i Lil su podelili bodove.

Stefan Mitrović

Dan Mullan/Getty Images

Brest je sa 3:2 savladao Lorijen kod kuće.

Pero je pogodio u 30. minutu, a samo dva minuta kasnije Munije je povisio na 2:0. Već u 34: Lorijen je smanjio na 2:1 autogolom Herelea.

U listu strelaca upisao se i Honorat u 62. minutu za 3:2, a konačan rezultat postavio je na startu sudijske nadoknade Monkodui.

Mec je sa 2:1 dobio Rems, Monpelje je bio siguran protiv Anžea 4:2, dok je Strazbur minimalnim rezultatom savladao Dižon, a jedini strelac bio je srpski defanzivac Stefan Mitrović u 80. minutu.

Nant i Sent Etjen su odigrali nerešeno 2:2. Gosti su poveli u 2. minutu golom Adila Aušiša i sa minimalnom prednošću Sent Etjena otišlo se na odmor.

Ivan Mason je u 66. minutu duplirao prednost gostiju, ali završnica duela pripala je igračima Nanta. Mozes Simon je u 71. minutu smanjio vođstvo Sent Etjena, a Renud Emond u 86. postavio konačnih 2:2 i 'otkinuo' prvi bod lideru prvenstva.

U poslednjem meču dana, Olimpik iz Marseja i Lil igrali su nerešeno 1:1.

Gosti su vodili od 47. minutu golom Luisa Arauha, ali je pet minuta pre kraja izjednačio Valer Žermen.