18.10.2020 | 14.40 > 14:57

Dembele i Ekambi za slavlje Liona u Strazburu

Olympique Lyon

Karlo Toko Ekambi i Memfis Depaj su najzaslužniji za pobedu Liona 3:2 na gostovanju Strazburu. Ekambi je dva puta zatresao mrežu rivala, dok je Depaj, od januara najverovatnije igrač Barselone, asistirao kod dva tri gola svoga tima.

Memphis Depay

Franck Fife/Pool via REUTERS

Gosti su bili raspoloženi za igru u prvom poluvremenu. Mrežu domaćina je u 12. minutu načeo 24 - godišnji Kadevere, koji je iskoristio odličnu dugu loptu Depaja. Odličan prodor Holanđanina ispratio je Ekambi u 25. minutu za 2:0. Isti tandem je zaslužan i za treći gol Liona.

Delovalo je da u tim trenucima meč rešen. Ipak Strazbur u igru vraća Dialo golom u 44. minutu, a stvari potpuno komplikuje Aholo pogotkom u 55. minutu. Od tog trenutka meč se potpuno otvorio. Strazbur je pritiskao Lion, dok su gosti strpljivo čekali priliku iz kontra napada. Najbolju priliku za Lion propustio je Dembele u 84. minutu kada je mogao da potvrdi trijumf.

Posle sedam kola Lion ima 10 bodova, a ovo im je tek drugi trijumf u sezoni uz četiri remija i poraz. Strazbur je na koti 18 sa samo jednom pobedom i čak šest izguibljenih mečeva. U narednoj rundi Lion dočekuje Monako, dok Strazbur gostuje Brestu.