24.10.2020 | 22.48

Veče Kena i Embapea, PSŽ lider

Pari Sen Žermen došao je do liderskog mesta u francuskoj Ligi 1, pošto je u meču osmog kola savladao kod kuće Dižon 4:0, uz sjajnu partiju pridošlice Moize Kena. Pobedu je zabeležio i Olimpik iz Marseja minimalnim rezultatom u gostima protiv Lorijena.

Moise Kean

REUTERS/Eric Gaillard

Poraz od Mančester Junajteda nije uzdrmao toliko Pari Sen Žermen i nije ga izbacio sa domaćeg koloseka. Lako su Sveci došli do šeste uzastopne pobede u šampionatu, čime su konačno preuzeli prvo mesto posle nešto slabijeg starta. Sav posao šampion je odradio u prvom poluvemenu, tačnije u 23 minuta, kada je postigao dva gola. I oba su delo mladog italijanskog reprezentativca Moize Kena. Prvi je postigao već u trećem minutu na asistenciju desnog beka Holanđanina Mičela Bakera, a drugi 20 minuta kasnije posle proigravanja Nejmara.

U drugom poluvremenu rutinsko odrađivanje posla, a Ken je izašao u 72. minutu kada ga je zamenio Kilijan Embape. A onda je šou preuzeo jedan od najboljih fudbalera sveta. Prvo je, posle nove asistencije Nejmara, postigao gol u 82. minutu za 3:0, a šest minuta kasnije asistirao mu je Sarabija za konačnih 4:0.

Pari Sen Žermen je prvi sa 18 bodova i ima bod više od Lila, ali i utakmicu više. Dižon je ostao poslednji sa svega dva boda.

Važnu pobedu ostvario je Olimpik iz Marseja i to na gostovanju Lorijenu. Gostima je bio dovoljan jedan gol, a njega je posgtigao Balerdi u 54. minutu. Od 82. minuta zaigrao je i reprezentativac Srbije Nemanja Radonjić. Olimpik je na deobi trećeg mesta sa 15 bodova, koliko ima i Ren, dok je Lorijen 17. sa sedam bodova, četiri više od zone ispadanja.