Di Marija “uništio” Ren

Francuska 7. nov 202022:56 > 23:01
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Pari Sen Žermena rutinski su stigli do trijumfa, protiv Rena, u derbiju kola 10. kola francuske Lige 1 (3:0).

Junak utakmice bio je Anhel di Marija – strelac dva i asistent kod trećeg pogotka. PSŽ je poveo u 11. minutu – seriju grešaka poslednje linije Rena kaznio je Mois Kin. Di Marija je ukrao loptu, „odložio“ na desnu stranu, a Kin posle nekoliko koraka opalio sa 18 metara i prevario Gomisa. Samo deset minuta kasnije, domaći tim stigao je do kapitalnih 2:0. Sjajna asistencija Andera Herere, beg Anhela de Marije po levoj strani, lob za pamćenje i veliko slavlje Parižana. Argentinski napadač stavio je tačku na sjajno izdanje u 73. minutu, udarcem sa preko 20 metara.

U prvoj utakmici dana, Monpelje je slavio u Bordou (2:0). Florent Mole u 49. i Andi Delor u 66. minutu promovisali su Monpelje u pobednika. Srpski reprezentativac Mihailo Ristić ušao je na teren u 81. minutu, Petar Škuletić je ostao na klupi.

PSŽ čuva vrh sa 24 boda, slede Lil sa 19 i Ren sa 18. Monpelje sa 17 poena drži šesto mesto, pet manje ima Bordo na 12. poziciji.