Rajkoviću bod i četiri primljena gola, pobeda Liona

Francuska 8. nov 202017:10 > 23:24
Getty Images/Srdjan Stevanovic

Najuzbudljiviji meč nedeljnog popodnevnog programa francuske Lige 1 odigrali su Lens i Rems. Posle osam golova nije bilo pobednika – 4:4.

Prvih 45 minuta nije nagoveštavalo goleadu. Francuz Simon Banza pogodio je u 21. minutu za vođstvo Lensa i sve se na tome završilo. U nastavku Kafaro (47) i Dia (54), režirali su preokret, da bi od 77. do prvog minuta sudijske nadoknade vremena usledila gol eksplozija, sa čak pet lopti u mreži. Uzbudljiv finiš počeo je autogolovima Foketa (77) za izjednačenje i Medine (79) za ponovnu prednost gostiju. Činilo se da je u 81. Dia, četvrtim golom za Rems, rešio pobednika, međutim, Florijan Sotoka je u 90. i 90+1. minutu režirao izjednačenje i neverovatnih 4:4.

Mrežu Remsa svih 90 minuta čuvao je srpski reprezentativac Predrag Rajković.

Najubedljiviji trijumf zabeležio je Anžer na gostovanji Nimu (5:1). U prvom napadu, Pereira je stavio domaćinima do znanja da Anžer interesuju samo tri boda, Bahoken je to potvrdio sa dva mata u 23. i 56. minutu, da bi u Dioni u 82. i Kabot u 90+3. krunisali sjajnu partiju. Jedini gol za Nim postigao je Kone u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Olimpik iz Liona je na svom terenu posle preokreta savladao Sent Etjen 2:1. Gosti su poveli autogolom Lopesa u 40. minutu, a Kadevere je pogocima u 65. i 74. minutu doneo tri boda svom timu i treći trijumf u poslednja četiri meča.

Lion je na deobi petog mesta sa 17 bodova, sedam manje od vodećeg PSŽ, dok je Sent Etjen posle šestog uzastopnog poraza 15. sa deset bodova.

Nant je stigao do tri boda u Lorijenu (2:0). Odluka je pala u finišu – Bamba i Blas, za četiri minuta, od 80. do 83. doneli su trijumf „kanarincima“.

Brest je na domaćem terenu bio uspešniji od Lila (3:2). Posle golova Pjer-Gabrijela (15), Perauda (19) i Kardone (42), činilo se da će Brest do laganog trijumfa. Golovi turskog internacionalca Buruka Jilmaza u 45+2. i 57. vratili su nadu gostima iz Lila. Sve se, međutim, završilo na tome, bodovi su ostali u Brestu.

Pobednika nije bilo u duelu Meca i Dižona (1:1). Gosti su poveli preko Baldea u 13, uzvratio je Jade, devet minuta kasnije.

U derbiju Azurne obale, Monako je kao gost savladao Nicu 2:1. Prednost je timu iz Kneževine doneo Aksel Disasi u 23. minutu, a duplirao je Diop u 53. Smanjio je Pjer Melu u 69. minutu, ali to je bilo sve od domaćina u ovom duelu.

PSŽ se osamio na vrhu sa 24 boda, slede Lil (19), Ren, Olimpik (18), Monako, NIca, Monpelje (17), Anžer (16), Mec (15)… U donjem delu tabele, Reims ima devet, Lorijen i Nim po osam, Strazbur šest i poslednji Dižon četiri boda.