21.11.2020 | 19.12

Polučasovna agonija Sent Etjena u Brestu

AS Saint Etienne

U jedinoj utakmici subotnjeg programa 11. kola francuske Lige 1 Brest je ubedljivo na svom terenu savladao Sent Etjen 4:1.

Navijači Sent Etjena

Christopher Lee, Getty Images Sport

Sve dileme oko pobednika rešene su u prvih 40 minuta utakmica. Tačnije, gosti su preživeli pola sata, malo je reći katastrofe. Od sedmog do 38. minuta primili su sva četiri gola. Strelci su redom bili Onora, Divern, Kardona i Muni, a za goste je Kamara bio strelac u 31. minutu kada je Sent Etjen smanjio na 2:1. Drugo poluvreme bilo je samo formalnost i bodovi su ostali u Brestu.

Brest je sada 12. sa 15 bodova, pet više od Sent Etjena, koji je na samo dva boda od zone doigravanja za opstanak, a na četiri od zone ispadanja.