Radović i Nikolić doneli trijumf Legiji

Getty Image/ EuroFootball

Fudbaleri Legije iz Varšave odigrali su još jednu efikasnu utakmicu. Oni su u duelu 19. kola poljskog šampionata bili uspešniji u Glivicama od domaćeg Pjasta sa 5:1.

Najzaslužniji za ubedljiv trijumf Legije bili su Miroslav Radović i Nemanja Nikolić. Radović je u 32. minutu doveo ekipu iz Varšave u vođstvo od 1:0. U poslednjem minutu nastavka Nikolić je povećao na 0:2. Treći gol Legije postigao je Radović u 73. minutu, da bi svoj drugi gol na ovoj utakmici dao Nikolić šest minuta kasnije, na asistenciju Radovića. U 81. minutu bilo je 5:0, a strelac je bio Ođiđa-Ofoe, dok je počasni gol za ekipu Pjasta postigao Sapala u završnici utakmice.

Denis Doyle/Getty Images

To je deveti trijumf Legije u Ekstraklasi, posle kojeg zauzima treće mesto na tabeli sa 32 boda, sedam manje od lidera Lehije. Ove nedelje, pobedom protiv Sportinga u poslednjoj rundi Lige šampiona, tim iz Varšave je osigurao prolazak u dalju fazu Lige Evrope, a svog rivala saznaće u ponedeljak posle žreba u Nionu.

Radović je tako već postigao osam golova od povratka u Legiju početkom septembra. On je uz dva pogotka madridskom Realu, bio i dvostruki strelac u duelu sa Pogonom, a mrežu je zatresao i protiv Krakovije i Slaska. Nikolić je dao 10 golova.

Narednu utakmicu, fudbaleri Legije igraće u nedelju, kada će u okviru 20. kola Ekstraklase dočekati Gornjik.