Vitsel i Pato nedovoljni, Hulk sjajan

Epsilon, Getty Images

Čangčun Jatai slavio je na gostovanju u osmom kolu kineske Super lige u Tijanđinu protiv ekipe Ćuanđijana rezultatom 3:1, dok su u druga dva meča odigrana u subotu pobede ostvarili Henan Đijanje i Šangaj SIPG.

Čangčun je poveo golom uzbekistanskog defanzivca Azuna Ismailova na asistenciju iskusnog mađarskog veziste Sabolša Hustija već u petom minutu.

Ubrzo je došlo i do izjednačenja – skupo plaćeni Belgijanac Aksel Vitsel poravnao je na 1:1 u 31. minutu iz jedanaesterca.

Pobedu je gostima doneo upravo Husti koji je do poluvremena vratio prednost svom timu nakon penala, a u 79. minutu je postavio konačnih 3:1 na asistenciju Tana Longa.

Posle trijumfa, Čangčun je pobegao iz opasne zone i ima sedam bodova posle osam odigranih kola, dok tim iz Tijanđina igra promenljivo i trenutno su deseti.

Henan Đijanje pobedio je u gostima 3:2 protiv Čongćing Lifana, a poveli su golom Sirijca Ahmada Al-Saliha na asistenciju Kamerunca Kristijana Basogoga u 12. minutu igre. Dvanaest minuta nakon toga bilo je već 2:0 – strelac je bio Đinghang Hu, a asistent je ponovo bio raspoloženi Basogog.

Domaćin je uspeo da dođe do neizvesne zavšnice golom Ćing Vua u 74. minutu, ali je dilemu pobednika otklonio sjajni Basogog u 92. minutu. U sudijskoj nadoknadi Čongćing je smanjio na 3:2, a konačan rezultat postavio je hrvatski internacionalac Goran Milović u 95. minutu.

Ekipa Šangaj SIPG-a, koju sa klupe predvodi portugalski stručnjak Andre Vilas Boaš, dočekala je Gvižu Hengfeng Žičeng, za koji je u prvih 11 utakmicu započeo hrvatski napadač Nikica Jelavić, i slavila ubedljivo sa 3:0.

Za tim iz Šangaja utakmicu su započeli Brazilci Hulk, Oskar i Elkeson, a upravo je Hulk asistirao Šenčao Vangu u 43. minutu za vođstvo od 1:0.

Nekadašnji igrač Zenita postigao je drugi pogodak za svoju ekupu u 72. minutu na asistenciju Lei Vua, a gol za konačnih 3:0 delo je Elkesona koji je zatresao mrežu posle jedanaesterca u 89. minutu susreta.

Nakon lake pobede tim iz Šangaja je drugi na tabeli sa 17 bodova, a Gvižu je tek 14. sa samo šest poena iz osam odigranih mečeva.