ALŠ: Hulk za preokret Šangaja, Petrović u minusu

Visual China/Getty Images

U sredu su igrana dva meča osmine finala Azijske lige šampiona, a pobede su ostvarili kineski Šangaj SIPG i korejski Džedžu.

Šangaj SIPG je u kineskom derbiju savladao Đijangsu Suning rezultatom 2:1, pa ima minimalnu prednost pred revanš 31. maja.

Čovek odluke je bio brazilski napadač Hulk koji je za Šangaj bio precizan u 32. minutu sa penala, dok je bio i asistent u 45+1. minutu kod gola Uzbekistanca Odila Ahmedova. Prethodno je u osmom minutu Kolumbijac Rožer Martinez doveo Đijangsu u vođstvo.

U drugom meču osmine finala Istočnog regiona ALŠ korejski Džedžu je sa 2:0 pobedio Urava Red Dajmondse, koje sa klupe vodi srpski stručnjak Mihailo Petrović.

Strelci za ekipu iz Južne Koreje su bili Brazilac Marselo Toskano u 7. minutu i Džin Seong Uk u 90+2. minutu.