Osma pobeda Kašive u nizu, Sereso Osaka prati

Getty Images/Masashi Hara

Fudbaleri Kašive zadržali su prvu poziciju posle 14. kola Džej lige minimalnom pobedom nad Uravom 1:0.

Golom Hirota Nakagave u nadoknadi prvog poluvremena domaćin je stigao do osme pobede u nizu u prvenstvu.

Gosti su imali šansu da izjednače već u četvrtom minutu drugog dela igre, ali je Šinzo Kokori promašio penal.

Kašivu u stopu prati Seseso Osaka, koja je nadigrala Albireks Nigatu sa 4:0, uz dva gola Jamašite. Sereso ima dva boda manje.

Nezgodan poraz doživeo je drugi tim iz Osake, Gamba, sa 3:0 na gostovanju od Ivate, pa je na pet bodova iza lidera, ali uz meč manje.

Tokio je slavio u Šimicuu sa 2:0, dok je Kašima nadigrala Hirošimu 3:1 na gostovanju.

U ostalim mečevima, Kobe je slavio u Saporou 2:1 posle preokreta, Vegalta je savladao Kofu 3:0, Jokohama je bila bolja od Kavasakija 2:0 uz gol Uga Vijere, dok su samo Omija Ardija i Segan Tosu igrali nerešeno 1:1.