TP: Zvezda ubedljvo do druge titule

Turnir prijateljstva

Kadeti Crvene zvezde ubedljivom pobedom protiv vršnjaka iz Osijeka 4:0 drugi put u poslednje tri godine osvojili su tradicionalni "Turnir prijateljstva" u Etno selu "Stanišići".

Crveno-beli su dominirali od prvog minuta i pitanje pobednika ovog prestižnog takmičenja nije se postavljalo nijednog trenutka.

Crvena zvezda bila je konkretnija u prvom poluvremenu. Bunjevčevićevi igrači nisu odustajali od igre kakvu su nam prikazali i u četiri prethodna duela. Osijek je pokušavao da uzvrati takođe napadački, ali i kad bi uspeli da probiju vezni red na visini zadatka u odbrani je bio reprezentativac Srbije Strahinja Eraković.

Nakon nekoliko prilika, i greške golamana Osijeka Crvena zvezda je povela u 13. minutu golom Njegoša Kupusovića.

Nakon toga se Luka Dobrović u nekoliko navrata dobrim odbranama iskupio za grešku, a jednu dobru intervenciju na drugoj strani imao je i Luka Krstović.

Oštro su krenuli crveno-beli i u drugom poluvremenu i već nakon devet minuta igre bilo je 3:0. U prvom minutu nastavka u strelce se upisao Borisav Burmaz, a osam minuta kasnije mrežu Osijeka zatresao je i Bogdan Jocić.
Na 4:0 je iz kornera poviso Mateja Stojanović. On je bio najviši u skoku nakon što je Edin Ajdinović loptu ubacio iz kornera.

Mogli su Beograđani i do ubedljivije pobede, ali je Dobrović u nekoliko navrata fenomenalno intervenisao i sapasavao svoju mrežu.

Crvena zvezda je tako postala prva ekipa koja je dva puta osvajala Turnira prijateljstva. Interesantno, ovoga puta bez primljenog gola, pa je za najboljeg golmana turnira proglasen Luka Krstović.

Najbolji igrač je Njegoš Kupusović iz Crvene zvezde. Za najboljeg strelca proglašen je Luka Budić iz Dinama.

Sve video priloge iz Bijeljine pogledajte OVDE.