Gold kup na SK: Meksiko pobedom počeo odbranu titule

Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Fudbaleri Meksika, aktuelni osvajači KONKAKAF Gold kupa, pobedom su počeli odbranu titule na šampionatu srednje i severne Amerike i Kariba.

Podmlađena selekcija Meksika, lišena pomoći suspendovanong selektora Huana Karlosa Osorija, u 1. kolu C grupe savladali su El Salvador sa 3:1.

U prvoj utakmici ove grupe Jamajka je bila bolja od Kurasaoa – 2:0.

Hedgardo Marin je u 8. minutu iz prvog ozbiljnijeg napada doneo prednost Meksiku. Štoper Čivasa je sjajno skočio i zakucao loptu u desni gronji ugao gola rivala na zadovoljstvo velikog broja svojih navijača.

Ipak, radost više od 50.000 navijača u San Dijegu nije dugo trajala. Samo dva minuta kasnije napadač Gazijantepa Nelson Bonjila je iskoristio odličnododavanje Rodolfa Zelaja i preciznim udarcem doneo izjednačenje Salvadorcima. Bio je ovo njegov 11. golom u dresu El Salvadora.

Meksiko je ponovo došao u vođstvo golom Eliasa Ernandeza, najboljeg pojedinca meča u Kaliforniji. Fudbaler Leona je iskoristio smušenu reakciju odbrane Salvadora i volej udarcem iz neposredne blizine postigao četvrti pogodak u nacionanom dresu.

U 45. minutu isti igrač je posle greške Henrija Romera imao još jednu sjajnu šansu, ali je golman Salvadora Benji Viljalobos dobro intervenisao.

Dobro izdanje Meksiko je krunisao trećim pogotkom u 55. minutu. Ernandez je centirao sa desne strane, golman Vinjalobos je ponovo loše procenio putanju lopte i Pinedi, igraču Čivasa, nije bilo teško da je prosledi u gol.

Ponedeljak je slobodan dan na Gold kupu, a plasman u sledeću rundu takmičenja obezbediće po dva prvoplasirana tima iz sve tri grupe, plus dve najbolje trećeplasirane ekipe.

Prenose svih utakmica pratite na kanalima Sport kluba.