Izvor: Michael Steele/Getty Images
Fudbal 15.07.2017 | 16:11 > 16:13

Gvangdžou se provukao, Šangaj prati

Fudbaleri Gvangdžou Evergrandea savladali su Šandong Luneng sa 2:1 u utakmici 17. kola kineske Superlige.

Hulk

Izvor: Visual China/Getty Images

Hulk

Gvangdžou je ovom pobedom zadržao prvo mesto na tabeli sa 40 bodova, jednim više od Šangaj SPIG.

Gular je doneo prednost timu Felipea Skolarija u nadoknadi prvog dela, ali je Gracijano Pele izjednačio u 60. minutu. Devet minuta pre kraja rezervista zu Ženg doneo je slavlje domaćinu.

Drugoplasirani Šangaj SIPG slavio je u gostima protiv Janbiana sa 3:1 pogocima Elksena, Vu Leija i Hulka, a jedini strelac za domaće bio je Hvang Il-So.

Peking Guan bio je bolji od Guižu Žičenga sa 2:0 golovima Sorijana i Žang Čiminga i sada je šesti na tabeli sa 25 bodova, dok je poraženi tim 11. sa sedam bodova manje.

Uspešan dan gostujućih timova zaokružili su Čongking Lifan i Henan Đianje pobedama protiv Hebeija i Liaoninga.