Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 16.07.2017 | 00:23

Gold Kup: Panama na ubedljiv način do četvrtfinala

U duelu poslednjeg trećeg kola grupe B na KONKAKAF Gold Kupu, selekcija Paname savladala je Martinik rezultatom 3:0.

Panama

Izvor: Getty images/Mike Carlson

Panama

Panama je povela golom Majkla Murilja u pretposlednjem minutu prvog poluvremena.

U nastavku su crveno-plavi dokrajčili indisponiranog protivnika, Abidel Arojo je povisio na 2:0 golom u 60. minutu, da bi sedam minuta kasnije Gabrijel Tores postigao treći gol za svoj tim.

Martinik je mogao da stigne do utešnog gola, ali nije imao sreće, pošto su njegovi igrači u jednom napadu čak dva puta uspeli da zatresu prečku gola Paname.

Panama je grupnu fazu završila sa sedam osvojenih bodova, a SAD će pokušati da pobedom od najmanje tri gola razlike nad Nikaragvom osvoji prvo mesto u grupi B. Taj meč igra se od 01:00, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Martinik će čekati rasplet u grupi C, kako bi saznao da li prolazi dalje kao jedna od dve najbolje trećeplasirane ekipe.