Izvor: Getty Images/Stephen Pond
Fudbal 16.07.2017 | 03:43

Gold Kup: SAD trijumfovale i pored dva promašena penala

Fudbaleri SAD pobedili su selekciju Nikaragve rezultatom 3:0 i tako se plasirali u četvrtfinale Gold kupa.

Izvor: Clive Rose, Getty Images Sport

Domaćini su poveli u 36. minutu kada je Džo Korona postigao gol.

SAD su imale šansu da dupliraju vođstvo u 51. minutu, ali Dom Dvajer nije uspeo da realizuje penal.

Međutim samo pet minuta kasnije Kevin Rou je postigao gol.

Amerikanci nisu uspeli da iskori ni penal u 62. minutu kada je strelac prvog gola, Džo Korona, bio neprecizan sa bele tačke.

Konačan rezultat je postavio Met Mijazga u 78.minutu.

SAD su se sa sedam bodova kao prvoplasirana ekipa plasirale u četvrfinale Gold kupa. Panama je iz te grupe, sa takođe sedam osvojenih bodova, uspela da izbori plasman u narednu rundu.

Mečeve Gold kupa možete gledati na kanalima Sport kluba.