Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 16.07.2017 | 11:53 > 11:58

Igalo "ukrao" bod Piksiju

Fudbaleri Guangdžou R&F, koje sa klupe predvodi srpski stručnjak Dragan Stojković Piksi, poraženi su u okviru kineskog šampionata od Čangčuna sa 3:2.

Dragan Stojković Piksi

Izvor: Junko Kimura/Getty Images

Stojkovićeva ekipa je povela kao gost golom Je Čuguija u 20. minutu, dok je Čangčun izjednačio u 54. minutu preko Nigerijca Odiona Igala.

Kapiten Čangčuna Mađar Sabolč Husti nije realizovao jedanaesterac u 71. minutu, ali je njegov saigrač Du Žeju sedam minuta kasnije postigao gol za vođstvo od 2:1.

Napadač Guangdžoua Ksiao Ži je u 84. minutu uspeo da izjednači, ali Stojkovićeva ekipa nije izvukla bod.

Da sva tri boda ostanu na strani domaćina pobrinuo se bivši napadač Votforda Igalo koji je bio strelac za 3:2 u 89. minutu.

Čangčun posle 17. kola ima 22 boda i nalazi se na devetom mestu kineske Superlige. Ekipa Dragana Stojkovića je na poziciji više, uz dva boda više, ali se nalazi u nepovoljnoj seriji od tri uzastopna poraza.